Instalacje Gazowe

Instalacje Gazowe

Instalacja gazowa jest potrzebna niemalże w każdym domu. Dzięki niej możliwa jest obsługa kuchenki gazowej, czy też często podgrzewanie wody. Jednak samodzielny montaż takiej instalacji może okazać się bardzo niebezpieczny, dlatego najlepiej jest zostawić go doświadczonym fachowcom.

Oferujemy montaż, modernizację, jak i również serwisowanie instalacji gazowej. Samo założenie nie jest wystarczające. Później należy przeprowadzać systematyczne przeglądy szczelności instalacji, a także tego, czy sieć gazowa w wybranym budynku rzeczywiście działa prawidłowo. Musi również być zachowana odpowiednia wentylacja pomieszczeń. To jest niestety najczęstszy powód, do powstawania do śmiertelnego czadu.

Chociaż zajmujemy się profesjonalnym zakładaniem instalacji gazowych, a także późniejszymi przeglądami, nadal uczulamy wszystkich Klientów na zachowanie środków bezpieczeństwa względem tego systemu ogrzewania. W tym celu warto kierować się kilkoma przydatnymi wskazówkami.

Nie należy decydować się na montaż tanich kotłów gazowych nieznanego pochodzenia. Wszystkie urządzenia, jakie mają się znaleźć w naszych domach, muszą zawierać certyfikat CE. Jest to gwarancja nie tylko najwyższej jakości, ale również bezpieczeństwa.

Chociaż mieszkańcy domków jednorodzinnych, nie muszą sprawdzać kratek wentylacyjnych (jest to obowiązek nałożony na właścicieli lokali o charakterze użytkowym), to jednak w trosce o swoje bezpieczeństwo warto przeprowadzać tego typu kontrole. Sprawdzenie, czy wentylacja działa poprawnie, możemy powierzyć kominiarzom.

Nie należy sprawdzać, czy urządzenia instalacji gazowej działają poprawnie, na własną rękę. Niestety to może doprowadzić do dużego nieszczęścia. Serwisowanie, jak i również kontrolowanie instalacji, powinniśmy powierzyć wyłącznie fachowcom, którzy posiadają specjalne uprawnienia.

Do pozostałych wskazówek zalicza się miedzy innymi regularne wietrzenie pomieszczeń, a także nie używanie gazu z kuchenki, do ogrzewania w domu. Wszelkie awarie muszą być usuwane wyłącznie przez wykwalifikowanych specjalistów.